Princezna s goldovó hvězdó na řepě

Kdysi vegetil na zámošu kingál se svó stařkó a ti měli jednoho šropa. Byla to koc a hókali jí Minerva. Ne, Minerva ne. Žiguli. Žiguli taky ne, už to mám, hókali jí Lada.

Když ju mutra vyklopila, zmerčila, že má Laděna na dózně nějaké jebák. Až za dlóho vygómala, že to není žádné jebák, ale goldnová hvězda. Kde to klofla, to nikdo nekóřil a vo to většího majzla na ňu museli dávat, aby jim ju někdo nelapl.

Když Laděna slavila vosumnáctý narozky, byl z ní betelné kocór a skoro všichni okolní kingáli na ňu valili těžký vlny. Navíc to na ňu ladil king Lojza I., ale ten měl taky pech. Hrnul už čtyři pětky, haksny měl jak retychové pavouk, hébl jak skobu u flajšmana, ramena, že by mohl hópat do lampy pro špunty a hára na jeho štrycli už dávno hodily mávačku. Není divu, že ho hajfeci neprožívali, a tak Laděna byla jeho finálovka. Na nic nečekal, hodil sicnu na hajtru a mazal se za ňó dohantýrovat na grilce.

Ale to byla špaténka. Laděna se mu vylochčila a v přehozu, které jí zrépla chůva z ratyšovéch krupónů i s kapucínem, zahla pali. Jak tak mózovala lesem, zahaltovala před betálným zámošem. Vtrukla dovnitř a dala hantec s borcem, co tam činógloval, esli by u nich nemohla bušit, protože neměla ani ká a grónčit taky neměla kde.

Měla štígro, protože domášovské king rychtoval na večer těžké pařák, na kterým si chtěl nahotovo narazit nějakó koc. A tak Laděnu mázli do kuchyně ke kšíru. Ze startu sice rozflákala dvě míse za mastný love, ale pak už bylo všecko v ókeju a večer volepená do betálných hadrů razila tajno na čoch.

Kingál ju negóml, protože na dózně nemívala kapucína a hned si s ňó zakoloval. Laděna se mu líbila čím dál víc, hlavně ten hvězdolet na řepě. A tak si čenžli kódry, za chvílu si mázli lóbanec a pak už musela mazat do hokny, protože bóchalo na šesté a měla peří, aby ju fýra nezdrbal. Fofrem se překopla, hvězdu zamachlovala pod kapucína a bušila jak steklá.

V tom ale do kuchyně naklapal kényk zobnót kyseló fišlu, protože měl po včeréšku šlajznu. A jak tak šmíruje vokolo, špiznul Laděnu, která se chtěla zašít do vedlejší cimry. Hned po ní hópl, strhl jí kapucína a už tutáč gómal, že se s tóto koc chce vobrabčit.
Do toho se ještě namontoval ten vopruz Lojza I., tak ho cvičně propleskl a pak už se chystala velká gólka.

Slovník:

šrop - dítě
vyklopit - porodit
goldnová - zlatá
retychové pavouk - záchodový pavouk
hébl - nos
štrycla - hlava
hajfec - ženská
hajtra - kůň
grilka - svatba
ratyš - krysa
krupón - kůže
grónčit - spát
zakolovat - zatančit
čenžnót kódr - vyměnit prstýnky
mít peří - mít strach
fýra - šéf
fišla -ryba
šlajzna - žízeň
vobrabčit - oženit
velká gólka - velká svatba


předchozí ] o úroveň výše ] následující ]


WEBovský počítadlo spočítalo, že si číslo počitadlo, které navštívilo od 17.října 1999 tyto stránky uložené na serveru Volny.cz
Tato stránka byla autorem naposledy editována 07.08.2007 13:27:24,
automatický update proveden 21.04.2014 13:15:05