Zamyšlení

Naslouchal jsi někdy padajícím slzám ? Sledoval jsi někdy letícího motýla ? Nebo pozoroval západ slunce ? Zastav se. Netancuj tak rychle ! Je málo času. Hudba nebude trvat dlouho.

Trávíš každý den honičkou ? Když se zeptáš sám sebe, "kdo jsi", posloucháš svou odpověď ? Na konci dne, když ležíš v posteli, trýzníš sám sebe tisíci myšlenkami ? Zastav se. Netancuj tak rychle ! Je málo času. Hudba nebude trvat dlouho.

Jsou tvé dny bouřlivé ? Řekl jsi někdy svým dětem: "Uděláme to zítra ?" a ve své netečnosti jsi neviděl jejich smutek ? Pro nedostatek taktu nechal jsi někdy svého přítele zemřít, aniž bys mu zavolal, říci mu "ahoj" ? Zastav se. Netancuj tak rychle ! Je málo času. Hudba nebude trvat dlouho.

Když příliš rychle někam běžíš, neztrácíš polovinu legrace, když se tam pokoušíš dostat ? Když se trápíš, když běháš celý den, je to jako zahazovat svůj život do koše na odpadky. Život není závod. Musí být prožíván a vychutnáván klidně. Naslouchej hudbě dřív, než píseň skončí.


předchozí ] o úroveň výše ] následující ]


WEBovský počítadlo spočítalo, že si číslo počitadlo, které navštívilo od 17.října 1999 tyto stránky uložené na serveru Volny.cz
Tato stránka byla autorem naposledy editována 25.01.2004 18:16:15,
automatický update proveden 08.09.2006 21:52:41