Weblog - můj webový diář :)

21. 9. 2006

Kolo kolo mlýnské
Pája - 21:40 | [Kategorie: Osobní] | permalink
Vyjímečně dám k sobě do blogu jeden textík, jež by se dal na první pohled považovat za humoristický. Ale po zamyšlení se nad tím, už to takové není a vyvolává to ve mě všelikeré asociace. Ty ale v tomto zápisu nenajdete :-)

ČTK
Kolo, kolo mlýnský, za čtyři rýnský. Kolo se nám polámalo, mnoho škody nadělalo, udělalo bác.

MF Dnes.
Mlýnské kolo v obci Hoblíky nedaleko Pilky se včera ve večerních hodinách polámalo. Škody způsobené neplánovanou odstávkou mlynárenského provozu převyšují částku čtyři rýnské, odhady se ale dále zpřesňují. Podle Václava Mlynáře, starosty Hoblíku, nadělalo nefunkční kolo mnoho škody. Místní obyvatelé si rovněž stěžují na nadměrný hluk způsobený neobvyklou havárií. "Udělalo to bác," říká paní Milada Točná, hoblická důchodkyně. Pokračování na straně A16.

Blesk
KOLO UDĚLALO BÁC! Je poklidný prázdninový podvečer, náves obce Hoblík (cca 15 km od Pilky) zeje prázdnotou. V 18.15 se ozývá ohlušující rána a dosud nicnetušící občané vybíhají ze svých domovů. Všude je zvířený prach, stěny se ještě chvějí, děti pláčí. Vinou nefunkčního krizového systému (Blesk informoval) se občané dozvídají, co se stalo, až po drahné chvíli. Mlýnské kolo, ozdoba tamějšího historického mlýna, se polámalo. "Škody jsou obrovské," řekl se stopou zármutku v hlase našemu listu starosta Mlynář (54). "Jen samotné kolo nás stálo čtyři rýnské," dodává. Kde je vina? Mohl funkční krizový systém neštěstí zabránit? Čtěte víkendové vydání, kde přineseme další podrobnosti tohoto tragického případu.

Nova.
Reportér stojící uprostřed dýmající stavební suti. Doslova šok zažili dnes vpodvečer obyvatelé Hoblíku na Pilecku. Historické mlýnské kolo nedozírné historické hodnoty se z dosud neznámých důvodů polámalo. Shluk místních před hospodou. "Udělalo to bác! Nikdo to nečekal, ještě teď se třesu." Podle starosty Mlynáře přesahují škody čtyři rýnské. Starosta spěchající ze záběru. "Bez komentáře, škody ještě nejsou vyčísleny." Archivní záběry a graf. Jen v loňském roce se polámalo sedm mlýnských kol a celková škoda šplhá ke čtyřiceti rýnským. Reportér po pás ve vodě mlýnského náhonu. Snad alespoň toto mlýnské kolo v sousedním Svidříku zůstane uchováno a letošní tragická bilance se mu vyhne. Ivan Břešťák, televize Nova.

J. P., Týden
Splav teskně hučí, cvrčci hudou a mlýnské kolo klape do rytmu ubývajících dní prázdnin. Tak si vybavím letní večery u své hoblické babičky. Infantilní a idealizované memorábilie, kde je jim dnes konec? To už nyní mohu říci s jistotou, protože ono mlýnské kolo udělalo minulý týden své fatální bác! a s neodvratností krytou pověstnými čtyřmi rýnskými se jednou provždy polámalo. Jak hloupě patetické. Udělá ale taková banální historka více škody než řekněme další Vieweghova novelka? Těžko, troufám si skromně postulovat, přetěžko.

Hex.agent, Score.
Předchozí díl Mill's Wheels byl širokou hráčskou veřejností přijat poměrně vlažně a pokračování, které právě přichází na trh, postihne nejspíš podobný osud. Herní systém byl legendárním Mill Doomem zcela překonán, grafický výkon je ubohý (4 RPS), hlášky nezajímavé a trapné ("Bác! Kolo se polámalo. Pokračovat A/N?"). V bojových sekvencích sice dokážete udělat mnoho škody (až 250 DPS), ale to je bohužel všechno, o multiplayeru si můžete nechat jen zdát. Soundtrack se omezil na neustálé opakování jakési dětské odrhovačky, engine působí poněkud dřevně, i když na konzolích je tato hra přece jen znatelně vymazlenější. Závěr: MW2 je hratelné jen se největším sebezapřením, ale pořád je to lepší než World of Warcraft, který bytostně nesnáším. 60 %.

lucincin_blozicek.
taxme byly o weekendu nachatě u gerontů.ještěže tam byl dejv který maj chalupu hned vedle ve mlejně a bylo to teda fakt supr jakože dejv tam měl sám fakt úplně celej mlejn sám pro sebe taxme pařili až dorána u něho.dejv je děsně kewl a navíc má všechyn tokyo hotel a fakt dost dobrý mp3ky-si to prej sámpluje sám a th já teda fakt můžu.večír geronti prudili že prej máme vypadnout jako že jako zbrejkovalo kolo nějaký neboco,ale na takovou prudu jsem stejnak zvyklá taxem nato prďánkovala a poslouchali sme s dejvem ty th a paxem ho nechala co chtěl teda jenom pocaď,ale dál to stejně nedošlo jaktam pak přijely ty tývýčka a pobíhal tam ten břešťák,a řval jakože bác a mnoho škody nadělalo a furt mi strkal ten majk před hubu,abych jakoněco kvákala,toho teda fakt nemůžu,je normálně starej a děsně tlustej no hnus.Ale prej tam někde zahučely čtyryrýnský tak to sem teda neviděla,což je fakt škoda pže by to bylo jako dost hustý to vidět.

Ostravak, bloguje
Tuž to byl fajny brajgel. Chlempali sme z familiju u staruchy v Hobliku, tajak tam je ten stary mlyn. A včilek taka řacha! Kolo od teho mlyna se zrazy polamalo a vyvalilo z pantuch jak stado ščuru do překopu, kura. Všecy řvali jak cyp a bac, to kolisko dřyzglo kajsik do řyti a zrobilo škody tajak jaderny vybuch. Štery rynske povida naš štajger a to je kura pravda, bo on to musi věděť.

M. V., deník.
Odpoledne s Vaškem, Martinou a Olgou na hoblickém mlýně. Po čtvrté lahvi rýnského (výběr z hroznů 1997, platím já) náhle zařval Vašek "bác!" a všichni jsme měli intenzivní pocit ztráty kola. Celý večer pak zvažuji, jestli to zapíšu do deníku a připustím tak chuchmům další vodu na jejich mlýny. Za ty čtyři rýnské to ale stojí. --- Ráno masturbuji s představou Sovových mlýnů a Hedy. Můžu po tomhle zápisku ještě do Mánesa? --- Nápad na invektivu: recenze se polámala, mnoho škody nadělala.

Z., 2 roky.
Kojo kojo mý-ký. Bá-áát!

Esquire:
Zatímco si kolega Králíček vychutnává zmrzlinu, kterou jsme koupili na poslední benzínce, vjíždíme do jakési obce jménem Hoblíky. Co vám budu povídat, rurální krajina jako hrom, cesta samá díra, ale i tady se najdou zajímavé dlouhonohé prsaté příspěvky do venkovského genofondu. Králíček na jedné takové ulpí pohledem a rozpouštějící se zmrzlina mu kape na košili, mne však upoutá něco jiného – obrovské polámané kolo na místním historickém mlýnu. Vedle stojí zamyšlený pán a jakási důchodkyně, která lomí rukama, jak v nějakém béčkovém kung-fu filmu. Zastavujeme a jdeme si polámané kolo prohlédnout. Ze zamyšleného pána se vyklube starosta a za výtisk Esquire s plakátem Pamely Anderson se hned rozpovídá: "Je to velká škoda, chlapci. Byla to historická památka. Škoda dosáhne možná i výše čtyř rýnských." Králíček si starosty moc nevšímá a hází si žabky do náhonu, tak je zase na mně, abych vyzpovídal i důchodkyni. "Co se tady vlastně stalo?", ptám se. "Bác!" lamentuje důchodkyně.

VTM Science:
Vědci objevili novou souvislost mezi mlýnskými koly, globálním oteplováním a ptačí chřipkou. Nedávný případ polámaného kola v obci Hoblíky na Pilecku vrhá nové světlo na výzkum genetického zatížení chovného ptactva obyvatel mlynářských usedlostí. Někteří vědci však příčiny hledají i jinde: "Globální oteplování může mít vliv na rychlejší destrukci venkovských historických památek," míní Paul Soloway z Cornellovy univerzity v Ithace. Takovou myšlenku však jiní vědci považují za předčasnou: "Je třeba brát zřetel i na ostatní faktory, jako jsou například nedávná bezpečností opatření přijatá v souvislosti s ptačí chřipkou," odporuje Bill Rassoul z univerzity v Nice. "Přenos genů pomocí RNA ještě není zcela prozkoumán a je možné, že zatoulaná nemocná slepice může způsit větší škody než náhlá povodeň. V izolovaných chovech totiž DNA mutuje jinak a to vede i k jinému druhovému chování." Pozoruhodné je, že v sousední obci Svidřík kolo zůstává celé – vědci se zatím nemohou shodnou, jestli je to proto, že ke zvýšení hladiny došlo pouze v obci Hoblíky, nebo proto, že obyvatelé Svidříku nebyli zatíženi masovým chovem slepic.

Paroubek:
Díky naprosté neschopnosti vlády pana Topolánka se v Hoblíkách polámalo kolo historického mlýna. Za mojí vlády se žádné kolo žádného historického mlýna v hoblíkách nikdy nepolámalo. Kdybych byl premiérem já, okamžitě bych svolal mimořádnou schůzi vlády a navrhl uvolnit z rozpočtových rezerv čtyří rýnské, aby bylo kolo co nejdříve opraveno. Ale já premiérem nejsem a pan Topolánek jen nečinně přihlíží. Je to další důkaz jeho naprosté neschopnosti a měl by okamžitě odstoupit!

Předchozí: Divoké sny (1.)
Následující: Rozlučka s Lovcem krokodýlů

Kategorie

Archiv příspěvků

Nekomentované odkazy