překlad velké družinové RPG, duchovního nástupce Planescape: Torment


TToN je nástupcem legendárního Planescape: Torment a stejně jako jeho předchůdce nás zavede do velmi neobvyklého světa, který se nepodobá tradičnímu fantasy, post-apu ani space opeře. Můžeme čekat silný příběh, družinu hrdinů a také hodně voleb a následků, mnohem více než ve starších družinovkách. To všechno jsou důvody, proč jsme si Torment vybrali jako náš příští projekt. Bude to velmi náročné, ale alespoň jsme již získali texty z beta verze. Hra ještě není hotová a její dokončení bylo odsunuto na rok 2017.
Aktuální info (únor 2017) - pomalu přichází vydání kompletního Tormentu. Poté začne programátor zpracovávat všechny texty, aby se mohl překlad naplno rozjet a očekáváme, že se zapojí další pomocníci. Během 2016 došlo ke změně v organizaci a technickém zajištění překladu. Přešli jsme na jiný systém, ve kterém jsou texty o něco přehlednější. V létě jsme rozjeli nábor překladatelů spojený s originálním projektem a prosíme o podporu fanoušky RPG češtin. Nyní děláme deník, prolog, kde si tvoříte svou postavu, a první rozlehlé město a okolí. Kromě prvních obrázků na ukázku (texty ještě nejsou finální) jsme přeložili několik videí, poslední z nich je interaktivní quest, kde si můžete vyzkoušet různé možnosti řešení. Plus tři další. Dole jsou videa a další novinky.
Videa z Tormentu s CZ titulky - v první řadě je to upoutávka na skvělý svět a interaktivní úkol (v ČEŠTINĚ - vyberte si české titulky), ve druhé řadě video o příběhu a popis bojového systému.
I když máme zkušenosti s velkými RPG, takový projekt nemůžeme překládat sami, takže oslovujeme kolegy a sháníme pomocníky. V současné době probíhá několik velkých překladů (Fallout 4, Deus Ex, Divinity Original Sin 2, Pillars of Eternity), kde shánějí překladatele stejně jako my, takže naše možnosti jsou omezené. Přesto věřím, že se najdou nadšenci, kteří vzpomínají na Planescape: Torment a chtěli by jeho nástupce objevovat v češtině. Pokud mezi ně patříte, ozvěte se nám.
Zatím mohu říct, že ze známějších překladatelů a týmů se na Tormentu budou podílet:
- Farflame a jeho tým - o nás a naší práci se dozvíte nejvíc z tohoto velkého rozhovoru, jinak viz češtiny Drakensang CZ, Mad Max CZ, Mars CZ či Král Artuš CZ.
- Rilifaen - pomoc přislíbil také současný vedoucí překladu Pillars of Eternity, ale nejprve musí se svým týmem dokončit DLC do PoE.
U pár dalších ještě nemáme jasno, zda se budou moci zapojit, nebo kdy.Vzkazy pro nás - sem nám můžete psát dotazy na češtinu. (odkaz ještě upravím)
Podpora od hráčů - pokud o češtinu stojíte, zvažte naši podporu.
<--- Call of Cthulhu RPG - povedená temná upoutávka na hororovou RPG s českými titulky.
      - pár detailů o nových hrách (RPG) s tématem Cthulhu
      - videa s CZ titulky: Beautiful Desolation, sci-fi Signal from Tolva, horor Agony, sci-fi Echo, sci-fi Breached, Syberia 3, RPG System Shock a jiné.

Autoři: Farflame a jeho tým    /   Úvodní stránka  /  Farflamovy češtiny  /  Videa  /  Články a rozhovory   /