překlad velké družinové RPG, nástupce Planescape: Torment


TToN je nástupcem legendárního Planescape: Torment a stejně jako jeho předchůdce nás zavede do velmi neobvyklého světa, který se nepodobá tradičnímu fantasy, post-apu ani space opeře. Můžeme čekat silný příběh, družinu hrdinů a také hodně voleb a následků, mnohem více než ve starších družinovkách. To všechno jsou důvody, proč jsme si Torment vybrali jako náš příští projekt. Bude to velmi náročné, ale máme malou výhodu, protože jsme již získali texty z beta verze. Nicméně obsah ještě není hotov a dokončení hry bylo odsunuto až na rok 2017.
Aktuální info (srpen 2016) - ke konci jara došlo k velké změně v organizaci a technickém zajištění. Informace o tom podám později. V červnu jsme rozjeli nábor překladatelů spojený s originálním projektem a prosíme o podporu fanoušky RPG češtin. Překlad zatím stále neběží naplno, protože autoři nemají hotové všechny texty a fonty také ne, a tým se tvoří. Nyní děláme úvodní část deníku, prolog, kde si tvoříte svou postavu, a první město. Zatím přinášíme první obrázky na ukázku (texty ještě nejsou finální) a pod nimi vývojářské video Tormentu s českými titulky, které popisuje bojový systém Crisis. Dole jsou další novinky.Vlevo popis bojového systému Tormentu s cz titulky / vpravo intro a bitva z BG: Siege of Dragonspear
I když máme zkušenosti s velkými RPG, takový projekt nemůžeme překládat sami, takže oslovujeme některé kolegy a sháníme pomocníky. V současné době už probíhá několik velkých překladů (Fallout 4, X-COM 2, Pillars of Eternity, Wasteland 2) a některé shánějí překladatele stejně jako my, takže naše možnosti jsou omezené. Ale věřím, že se najdou nadšenci, kteří mohou pomoct a chtěli by nástupce Psc:Torment objevovat v češtině. Pokud mezi ně patříte, ozvěte se nám, nebo radši počkejte, až oznámíme nábor, kde si zájemce otestujeme.
Zatím mohu říct, že ze známějších překladatelů a týmů se na Tormentu budou podílet:
- Farflame a jeho tým - o nás a naší práci se dozvíte nejvíc z tohoto velkého rozhovoru, jinak viz češtiny Drakensang CZ, Mad Max CZ, Mars CZ či Král Artuš CZ.
- Khalashnikovf - vedoucí překladu Bioshock Infinite a jeho DLC.
- Rilifaen - pomoc přislíbil také současný vedoucí překladu Pillars of Eternity, ale nejprve musí se svým týmem dokončit DLC do PoE.
U pár dalších ještě nemáme jasno, zda se budou moci zapojit, nebo kdy.Vzkazy pro nás - sem nám můžete psát dotazy na češtinu. (odkaz ještě upravím)
Podpora od hráčů - pokud o češtinu stojíte, zvažte naši podporu.
<--- Breached - sci-fi na tajemné planetě - video ze sci-fi survival adventury s cz titulky.
      - nový rozhovor o RPG Vampyr s tvůrci Life is Strange
      - videa s cz titulky o novém System Shocku, novém Gothicu, Zaklínači 3, Vampyr RPG, Rain of Reflections RPG, Van Helsing RPG a jiné.

Autoři: Farflame a jeho tým    /   Úvodní stránka  /  Farflamovy češtiny  /  Videa  /  Články a rozhovory   /