Instrukce pro nové překladatele


  • Pro zájemce o překládání - v prvé řadě zvažte, jestli na to máte čas. Nemá smysl to dělat jen 1 nebo 2 dny v měsíci. Nemusíte překládat každý den ani každý druhý den, ale hlemýždím tempem neuděláte prakticky nic. Je třeba umět anglicky, případně německy, a také česky (umět formulovat věty v češtině). Samozřejmě se hodí mít nějakou minimální zkušenost s překládáním.
  • Jestli jste rozhodnuti, napište mail na adresu: Weron (.zavináč.) seznam.cz
    Upozorňuji, abyste nepsali přímo mně (Farflamovi). Jinak riskujete, že váš mail zapadne a nikdo vám neodpoví. O nábor se stará kolega Weron.
  • V mailu se představte a uveďte, jaký cizí jazyk ovládáte a jaké máte zkušenosti z dřívějška - pokud jste již překládali nějaké hry, spolupracovali s nějakým týmem ap.
  • Weron se na něco poptá a pošle vám na vypracování zkušební překlad. Prosím, abyste si dali záležet a odevzdali ho v rozumném čase. Když ho pošlete za 2 měsíce, je to jasný signál, že na to nemáte čas nebo schopnosti.
  • Váš překlad vyhodnotíme, což minimálně několik dní potrvá, protože to budeme dělat hromadně pro více zájemců. Nečekejte, že za den nebo dva napíšeme, že vás bereme.
  • Až se ozveme, dáme vám vědět, jestli jste přijati, nebo ne. Pokud ano, dozvíte se, jak se zapojit do našich projektů. Eventuálně si budete moct vybrat, který z nich byste dělali raději (záleží na počtu lidí).
Jestli se chcete pouze účastnit testování, stačí Weronovi nahlásit, že jste tester, ale počítejte s tím, že počet testerů je omezen a pokud s tím nemáte zkušenosti, zřejmě vás nevezmeme (podle zájmu). Větší šanci máte, pokud budete schopni pomoci s překladem a zároveň se přihlásíte na testování.

Odměny za výpomoc

Nějaké odměny stále sháníme, takže výčet se ještě bude doplňovat, ale zatím máme k dispozici tyto:

- 14+ Steam klíčů ARPG Van Helsing I (+čeština) - dostane se na většinu nebo všechny překladatele
- 2-3 Steam klíče ARPG Van Helsing II (+čeština)
- 4-5 Steam klíčů RPG/strategie King Arthur
- 3-4 Steam klíče F1 2012
- 1-2 Steam klíče závodního Dirt
- 1-2 Uplay klíče Assassins Creed 3 - příspěvek od Playmanu (vydavatele Tormentu v ČR)
- 1 klíč Walking Dead Season 1, The Wolf Among Us, Wasteland 2, Two Worlds GOTY, Planetary Annihilation, Brothers - A Tale of Two Sons, The Dark Eye: Chains of Satinav, Valkyria Chronicles, Venetica Gold edition, Bound by Flame, Lego Batman Trilogy, World War 3: Black Gold aj.
- symbolický finanční dar - pozor, netunelujeme stát, takže ta částka je velmi omezená a určená jen pro ty nejlepší překladatele (převážně dlouhodobé členy týmu).Jak podpořit naše projekty


Příspěvek v libovolné výši zašlete na účet:
  670100-2207795823/6210

Pokud jste ze Slovenska nebo ze zahraničí:
  IBAN: CZ5762106701002207795823
  BIC/SWIFT: BREXCZPP
- Do zprávy pro příjemce napište svou přezdívku - potom ji využijeme v rámci odměny, viz níže!
- V ideálním případě se mi také ozvěte mailem a uveďte datum, výši platby a číslo svého účtu.

Odměna od nás pro přispěvovatele a fandy

Děkujeme za veškerou vaši podporu, protože podpora ze strany obchodů už zřejmě není taková, jaká bývala (týká se jen těch největších komerčních titulů). Vážíme si toho a rádi bychom to našim přispěvovatelům v budoucnu trochu oplatili. Proto plánujeme, že je nenásilně zviditelníme v češtině Tormentu. Bylo by to formou krátkého příběhu, který by zapadal do prostředí a nepůsobil rušivě. Mám pro to vhodný nápad. Nepoužili bychom ničí jména, jen přezdívky nebo zkratky podle přání dotyčných. Proto prosím, abyste do zprávy pro příjemce uváděli své přezdívky, které pak využijeme. Pokud ne, nějak to uděláme, ale bylo by to tak lepší.
- Tato forma poděkování se týká i těch, kteří nám již letos či loni přispěli, nebo přispěli velkou částkou, takže nemusíte přispívat znovu.

Autoři: Farflame & jeho tým    /   Úvodní stránka  /  Farflamovy češtiny  /  Články a rozhovory