Hellblade: Senua's Sacrifice

Překlad mytologické akce o výpravě za záchranou duše z pekla

ČEŠTINA v.1.0 KE STAŽENÍ - čeština je kompletní s výjimkou titulků k bonusovému video dokumentu. Ten obsahuje spoilery, takže byste ho stejně neměli vidět před dohráním hry. Protože mám teď málo času, rozhodl jsem se češtinu už vydat, aby hráči nemuseli čekat, a video doděláme později (někdy během října).
- NOVINKA - Thanos přeložil vzkazy a poděkování hráčů autorům Hellblade, někdy dost osobní, podívejte se.
- POZNÁMKA - hra nezobrazuje titulky neustále pro všechny hlasy, takže v některých situacích, hlavně v boji, titulky neuvidíte. To nemá s češtinou nic společného a nic s tím neuděláme, takto to mají autoři. Asi na 3 místech jsou textové bugy - buď jeden titulek chybí nebo jen rychle problikne. Opravili jsme to tak, že jsme vložili 2 hlášky do jednoho titulku, takže i když to není ideální řešení, bude to pochopitelnější než v angličtině. Pokud mluví v jednom titulku k Senue různé hlasy, oddělili jsme je od sebe nerušivými hvězdičkami (viz diskuze o překladu).
- Na jednom místě autoři vyrukovali s básní, kterou jsme samozřejmě rovněž přebásnili do češtiny.
- Pokud narazíte na nějaký divný text v angličtině, asi máte pirátskou verzi.
- Dole jsou NOVÁ VIDEA a články, např. RPG Greedfall, nový Posel Smrti, nebo Spellforce 3.
Tipy na temné/hororové hry - pokud máte rádi obecně temné hry nebo klasické horory, doporučuji tento článek v češtině o dvou chystaných hororovkách. Můžete také zkusit Syndrome nebo starší Amnesii.
Originální světy - originální, tajemné a prapodivné světy jsou nám blízké (viz Torment i tento Torment, že ano? :)), zvláště pokud se spojí dohromady s mytologií nebo historií jako v Hellblade nebo třeba v artušovské legendě.
Žádná moderní mluva - do mytologické hry vyloženě moderní výrazy nepatří. Vzhledem k povaze Hellblade nečekejte nic podobného jako texty z klasických RPG.
Typ hry - originální temná mytologická akční adventura se silnou atmosférou a piktskými a severskými prvky. Piktská bojovnice Senua žije na Orknejích, kde místní Piktové válčí s nově příchozími vikingskými dobyvateli. Když v boji padne Senuin muž, Senua stíhaná výčitkami a žalem se vydá do vikingského (a psycho(pa)tického) pekla (Helheimu) zachránit jeho duši. Jde o inspiraci některými bájemi, např. bájí o Orfeovi. Přečtěte si níže pár rad do začátku nebo recenzi na Hrej (8/10} či Games (8/10}.
Podpora od hráčů - už několik let vytváříme češtiny zdarma, často do velkých RPG, které jsou velmi náročné. Podpora fanoušků pomáhá udržovat tým dlouhodobě aktivní a občas přibrat někoho nového. Podporujte nás a vrátí se vám to!
Vzkazy pro nás - dotazy nám můžete psát na Prekladyher.eu.


Podrobnosti - pár rad do začátku


   Ve hře není žádný HUD, (téměř) žádné informační texty, žádný tutoriál, ani žádný ukazatel zdraví nepřátel, proto vám těchto pár informací možná přijde vhod.

  • Záludnost a zrádnost - autoři se pokouší hráče zmást podobně, jako je zmatená hlavní hrdinka propadající psychotickým stavům. Ne všemu, co Senua vidí, se dá věřit - co je halucinace a co ne?
  • Přecházení propastí - zpočátku lze po trámech nad propastí projít, ale později už musíte balancovat (např. držet Senuu zpříma), jinak spadnete.
  • Boj - je založen na tradiční kombinaci uhýbání, krytí, rychlého (slabšího) útoku, silného útoku a prorážení krytu. Důležité je také soustředění (focus), které se doplňuje během boje. Když se doplní (zabliká kouzelné zrcadlo, které nosí Senua u pasu), umožňuje to krátkodobě zpomalit čas, takže Senua může zasypat okolní nepřátele sprškou ran. V poslední třetině hry přituhuje a nepřátelé jsou silnější.
  • Našeptávající hlasy - Senuiny myšlenky ve hře uslyšíte v podobě mnoha hlasů. Všechny něco reprezentují a v některých momentech vám mohou lehce poradit.
  • Permanentní smrt, nebo jen trik? - před vydáním se objevila informace, že pokud příliš často umíráte, hra vám vymaže pozice, takže umřete permanentně a budete muset začít znovu. Protože to nikde není ukázáno, poznali byste to jen podle černé hniloby na Senuině pravé ruce, což je znamení jejího prokletí (vypadá to jako popínavé úponky). Pokaždé když zemřete, tato hniloba se rozšíří, a když se dotkne hlavy (sídlo duše), Senua podlehne svému utrpení a zemře navždy. Jenže to je jen psychologický trik na zvýšení napětí a žádná permanentní smrt tam ve skutečnosti není. Už jsem říkal, že je hra záludná?


- Zajímavé články: Rozhovor o steampunkovém Vaporu / Jak vytvořit horor / Rozhovor o Greedfall a tvorbě RPG / Info o AC Origins / tvorba Larianu / a jiné
- Videa s CZ titulky: náš YT KANÁL - horor Sinking City / AC Origins / AC7 / Cthulhu RPG / goblin Styx / horor Agony / akce Echo / sci-fi Breached / RPG Hellpoint / Syberia 3

Autoři: Farflame a jeho tým    /   Úvodní stránka  /  Farflamovy češtiny  /  Videa  /  Články a rozhovory   /