Hellblade: Senua's Sacrifice

Překlad mytologické akce o výpravě za záchranou duše z pekla

ČEŠTINA v.1.02 KE STAŽENÍ - opravili jsme pár chyb (dvě jsou i v angličtině, např. tam chybí věta, která je v dabingu) a doladili titulky video dokumentu. Funguje i ve VR režimu!
- Dole jsou nová VIDEA.
Poznámky k titulkům a češtině - hra nezobrazuje titulky neustále pro všechny hlasy, takže v některých situacích, hlavně v boji, titulky neuvidíte. S češtinou to nesouvisí, takto to mají autoři. Asi na 3 místech jsou textové bugy - buď titulek chybí, nebo jen rychle problikne. Opravili jsme to tak, že jsme vložili 2 hlášky do jednoho titulku. Není to ideální, ale lepší než nic. Pokud mluví v jednom titulku k Senue různé hlasy, oddělili jsme je od sebe nerušivými hvězdičkami.
- Na jednom místě autoři vyrukovali s básní, kterou jsme samozřejmě přebásnili do češtiny.
- Pokud narazíte na divný text v angličtině, asi máte pirátskou verzi.
Příběh autorů Hellblade aneb Největší herní lež roku - podrobný článek nejenom o tvorbě autorů Hellblade, ale i o velkém tématu, které se dotýká mnoha jiných současných her, najdete zde.
Tipy na jiné temné/vikingské hry - fandům Vikingů doporučuji RPG Expeditions: Viking CZ a z temných her např. článek v češtině o 2 chystaných hororovkách.
Originální světy - originální, tajemné a prapodivné světy jsou nám blízké (viz Torment i tento Torment, že ano? :)), zvláště pokud se spojí dohromady s mytologií nebo historií jako v Hellblade nebo třeba v artušovské legendě.
Typ hry - temná mytologická akční adventura se silnou atmosférou a severskými prvky. Piktská bojovnice Senua žije na Orknejích, kde místní Piktové válčí s nově příchozími vikingskými dobyvateli. Když padne Senuin muž, Senua stíhaná výčitkami a žalem se vydá do vikingského (a psycho(pa)tického) pekla (Helheimu) zachránit jeho duši. Jde o inspiraci některými bájemi, např. bájí o Orfeovi. Přečtěte si níže pár rad do začátku či recenzi na Hrej (8/10}.
Podpora od hráčů - už několik let vytváříme češtiny zdarma, často do velkých, náročných RPG. Podpora fanoušků pomáhá udržovat tým dlouhodobě aktivní a občas přibrat někoho nového. Podporujte nás a vrátí se vám to!
Vzkazy pro nás - dotazy nám můžete psát na Prekladyher.eu.Podrobnosti - pár rad do začátku


   Ve hře není žádný HUD, (téměř) žádné informační texty, žádný tutoriál, ani žádný ukazatel zdraví nepřátel, proto vám těchto pár informací možná přijde vhod.

  • Záludnost a zrádnost - autoři se pokouší hráče zmást podobně, jako je zmatená hlavní hrdinka propadající psychotickým stavům. Ne všemu, co Senua vidí, se dá věřit - co je halucinace a co ne?
  • Přecházení propastí - zpočátku lze po trámech nad propastí projít, ale později už musíte balancovat (např. držet Senuu zpříma), jinak spadnete.
  • Boj - je založen na tradiční kombinaci uhýbání, krytí, rychlého (slabšího) útoku, silného útoku a prorážení krytu. Důležité je také soustředění (focus), které se doplňuje během boje. Když se doplní (zabliká kouzelné zrcadlo, které nosí Senua u pasu), umožňuje to krátkodobě zpomalit čas, takže Senua může zasypat okolní nepřátele sprškou ran. V poslední třetině hry přituhuje a nepřátelé jsou silnější.
  • Našeptávající hlasy - Senuiny myšlenky ve hře uslyšíte v podobě mnoha hlasů. Všechny něco reprezentují a v některých momentech vám mohou lehce poradit.
  • Permanentní smrt, nebo jen trik? - před vydáním se objevila informace, že pokud příliš často umíráte, hra vám vymaže pozice, takže umřete permanentně a budete muset začít znovu. Protože to nikde není ukázáno, poznali byste to jen podle černé hniloby na Senuině pravé ruce, což je znamení jejího prokletí (vypadá to jako popínavé úponky). Pokaždé když zemřete, tato hniloba se rozšíří, a když se dotkne hlavy (sídlo duše), Senua podlehne svému utrpení a zemře navždy. Jenže to je jen psychologický trik na zvýšení napětí a žádná permanentní smrt tam ve skutečnosti není. Už jsem říkal, že je hra záludná?


Autoři: Farflame a jeho tým    /   Úvodní stránka  /  Farflamovy češtiny  /  Videa  /  Články a rozhovory   /   

- Zajímavé články: novinky o Cthulhu RPG / RPG Greedfall detailně / RPG/adventura Council / Příběh tvůrců Hellblade 1 / Tipy pro AC Origins / RPG Vampyr / a jiné
- Videa s CZ titulky: náš YT KANÁL - goblin Styx / KCD vs TES / RPG Call of Cthulhu / RPG Greedfall / post-apo Afrika / horor Sinking City / RPG Helsing / System Shock / Vampyr